dla niesłyszących Biuro Obsługi Klienta Facebook

STRONA ARCHIWALNA

ŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO W KATOWICACH

Aktualna strona internetowa Urzędu dostępna jest pod linkiem: www.katowice.uw.gov.pl

Na niniejszej stronie publikowane są AKTUALNE zamówienia publiczne, dostępne tutaj.

Pozostałe treści znajdujące się na tej stronie mają charakter archiwalny.

Aktualności wydziału

05
maj
2010
Już 9 maja druga edycja biegu europejskiego "Unia na 5".

Już w najbliższą niedzielę, 9 maja w katowickiej Dolinie Trzech Stawów /ul. Trzech Stawów, teren za lotniskiem Muchowiec/ odbędzie się druga edycja biegu europejskiego i rajdu nordic walking "Unia na 5". Organizatorami przedsięwzięcia są Śląski Urząd Wojewódzki i Urząd Miasta Katowice. Patronat honorowy sprawuje Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek. Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie biegu www.bieguniana5.pl

Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem "Bieg do Prezydencji" i promować będzie polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej przypadające na II połowę 2011 roku. Katowice są jednym z miast, w których odbędą się spotkania w ramach Prezydencji. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dystans 5 kilometrów oznaczonych nazwą kraju poprzedzającego Prezydencję Polski w Radzie UE (Czechy, Szwecja, Hiszpania, Belgia, Węgry). Kolejne państwa członkowskie Unii Europejskiej sprawują Prezydencję co sześć miesięcy, czyli przewodniczą pracom Rady Unii Europejskiej. W tym czasie dane państwo staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i gra kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej. Jest odpowiedzialne za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo.

Udział w imprezie zgłosiło 500 osób, które zapisały się za pośrednictwem strony internetowej biegu. Na najlepszych zawodników czekają okolicznościowe puchary i nagrody. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, wśród wszystkich rozlosowane zostaną okolicznościowe upominki.

Imprezie towarzyszyły będą gry, zabawy i warsztaty, które odbywać się będą w ramach Maj Junior Festiwal 2010. Organizatorzy biegu i festiwalu postanowili połączyć elementy programów swoich imprez w jedną całość. I tak w rozkładzie Maj Junior Festiwal znalazły się pokazy sportowe przygotowane przez Mistrzów Polski 2009 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, zespołu AZS Silesia Miners oraz Niezależnej Grupy Sportowej "Grzmiące Kije", która zaprezentuje tajniki nornic walking. Osoby, które w tym dniu odwiedzą Dolinę Trzech Stawów dowiedzą się również o programach wspierających zdrowy styl odżywiania finansowanych przez Unię Europejską.

Parterami tegorocznej edycji biegu są: Agencja Rynku Rolnego, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Katowicach, MOSiR Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, Straż Miejska Katowice, Niezależna Grupa Sportowa "Grzmiące Kije". Patronat medialny sprawują: TVP Katowice, Radio Katowice, Gazeta Wyborcza, portale MMSilesia.pl i MaratonyPolskie.pl. Sponsorami głównymi biegu są Bank Spółdzielczy w Katowicach, New Balance, Żywiec Zdrój. Do grona sponsorów należą: Mokate S.A.i Jogser.

I edycja biegu "Unia na 5" zorganizowana została dla uczczenia V rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej w maju 2009 roku. Wzięło w niej udział 251 zawodników. Imprezie towarzyszył piknik europejski "ZPORRe śląskie miasteczko".

Powiązany plik dźwiękowy:

Podobne wiadomości:

wszystkie wiadomości
drukuj Powiadom znajomego
Redagował: Michał Sikorski
początek strony wstecz

Godziny pracy

Urzędu w Katowicach

od poniedziałku do piątku
7:30 - 15:30
dodatkowo: wtorek
15:30 - 18:00
informacja u konsultantów BOK
tel: 32 20 77 562

Biura Obsługi Klienta i Kasy

poniedziałek, środa, czwartek, piątek
7:30 - 15:30
wtorek
7:30 - 18:00

UWAGA: 14 sierpnia br. Urząd będzie nieczynny - w zamian zapraszamy w sobotę, 9 września br., w godz. 7:30 - 15:30

Sprawdź szczegóły:

Biuro Obsługi Klienta

Biuro Obsługi Klienta

Zachęcamy do skorzystania z możliwości rezerwacji kolejki w Biurze Obsługi Klienta:

Rezerwacja Kolejki

Biuro Obsługi Klienta - kontakt

telefon
32 20 77 777
fax
32 20 77 792
e-mail
bok@katowice.uw.gov.pl
osobiście
osobiście – stanowiska nr 1 i 2

inicjatywa obywatel

Rządowy system informacji telefonicznej dla obywatela

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
telefon222 500 115
Śląski Urząd Wojewódzki
telefon222 500 111

Inicjatywa Obywatel

Śląski Urząd Wojewódzki
w Katowicach

ul. Jagiellońska 25
40-032 Katowice

Strony internetowe: IntraCOM.pl